Szóval jó tanács: ha valaki szárit akar vásárolni akkor szánjon rá legalább fél napot....
Mert a száriknak sok fajtája ismeretes, sorolom akkor hogy melyek a leghíresebbek Indiában: Bridal, Kanta, Baluchari, Chanderi, Banarasi, Chikan, Tengail, Bandhani, Ikat, Bomkai, Kanjivaram. A szárik milyenségét, minőségét és természetesen az árát elsősorban az anyag, a szövés, a díszítés, a motívumok határozzák meg.
De mi is az a szári tulajdonképpen?! A szári olyan női viselte mely nagyon népszerű: Indiában, Bangladeshben, Nepálban, Sri Lankán, Burmában, Bhutánban és Malaysiában is.
A hindu nők viselete. A szári mérete 7m-9m hosszú anyag, melyet szoknyaként a derékra kötnek. Különböző kötési stílusok léteznek. A szárihoz tartozik egy alsószoknya (pettikoat ) melyre "felépítik" felkötik a szárit. Tartozik hozzá még egy kis derékig érő rövid blúz (blouse vagy más néven choli), mely általában a szári anyagából készül. Íme a kötési stílusok, államonként változnak, de a leggyakoribb az egyik végét szabadon hagyó stílus, melynek célja, hogy takarja a vállakat és nagyon sok esetbe a fejet is.
Itt egy video a Dupatta stílusról:
Itt egy video a Dupatta stílusról:
hasznos link:
http://dailywomenswear.blogspot.com/2010/07/how-to-wear-saree-wearingasari-drape.html (:-)))
Igazi vágyam egy szári. Egy gyönyörű, babarózsaszín szári. Tudom igazad van, ha ott állnék, hogy válasszak...nos azt hiszem én pár napig járnék vissza,mire tudnék dönteni:)
VálaszTörlésNekem van kettő is,de nagyon nehéz felvenni!
VálaszTörlésgyönyörű.
VálaszTörlésnagyon nagyon szép
VálaszTörlés